ADDRESS:7 YORK ST, MELBOURNE
CALL US:+ 1 555 236 7890
WORKING HOURS:2 - 10 PM

Chlorofyl

30/07/2020by herbiana

Chlorofyl je látka, přírodní barvivo, díky kterému jsou rostliny krásně zelené. Má na starosti fotosyntézu, při které se přeměňuje sluneční energii na chemickou a tu pak rostliny používají k tvorbě sacharidů a kyslíku, základních životních látek.

 

Chlorofyl – krev rostlin

Chlorofyl má téměř stejnou stavbu jako hemoglobin – červené krevní barvivo, které přenáší kyslík do všech částí našeho těla. Liší se od sebe jen centrálním atomem, u hemoglobinu je to železo a u chlorofylu hořčík. Obě molekuly jsou si blízké i svými účinky a působením.

Proto se také o chlorofylu říká, že je to krev rostlin. A také proto je tak důležitý. Pro rostliny a i pro nás.

 

Čím je užitečný?

Antioxidant

Chlorofyl je silný antioxidant – pomáhá zpomalovat stárnutí organismu. Váže na sebe důležité vitamíny a ve spolupráci s nimi  neutralizuje škodlivé radikály, které mají na svědomí chátrání buněk.

 

Zásadotvorná složka stravy

Kyslík, který má chlorofyl na sobě navázaný, vytlačuje kyselost z buněk a proto pomáhá při překyselení a udržení organizmu v rovnováze.

 

Harmonie trávení

Chlorofyl svým působením vytváří prostředí nehostinné pro anaerobní bakterie (většina patogenních bakterií). Ty jsou sice v těle také potřebné, když se však přemnoží, mohou způsobit nemoci a zdravotní komplikace.

Největším hostitelem bakterií v našem těle jsou střeva. Pokud v nich vládne bakteriální rovnováha, je obvykle i vše ostatní v pořádku. Pokud ne, mají to na svědomí většinou právě přemnožené patogenní bakterie.

Posílení a regenerace organizmu

Chlorofyl v našem těle podporuje výrobu hemoglobinu. Zlepšuje tak přenos kyslíku, který také pomáhá regenerovat tkáně a zvyšuje celkovou výkonnost organizmu. My to pak pociťujeme jako by nám někdo nalil energii do žil, když si dáme něco čerstvého zeleného.

Podpora krvetvorby

Chlorofyl působí pozitivně také na tvorbu celých červených krvinek v kostní dřeni. Nejen co se týče množství ale i kvality – tedy aby bylo potřebné množství krvinek a zároveň aby měly krvinky dostatek hemoglobinu v sobě. Pokud ho nemají, projeví se to jako anémie (chudokrevnost).

Dobře postavený základ organizmu

Chlorofyl podporuje správné fungování základních tělesných procesů. A díky tomu pak fungují dobře i ty návazné, například:

  • hojení ran a popálenin
  • léčba zánětů
  • regulace krevního tlaku
  • čištění orgánů

Nejúčinnější jako součást celku 

Chlorofyl je velmi užitečný, nejlépe však působí ve spolupráci s dalšími látkami z rostlin, společně se doplňují a podporují. Proto je nejlepší si ho dopřát v přirozené formě, ne extrahovaný v tabletkách.