ADDRESS:7 YORK ST, MELBOURNE
CALL US:+ 1 555 236 7890
WORKING HOURS:2 - 10 PM

HERBIANA

bylinky, příroda, jednoduchost

Kdo a co je Herbiana? Je to takové mé bylinkové dítko. Starám se o něj, rozvíjím jeho talent a schopnosti, ale také se od něj mnohé učím. Snažím se, aby bylo se mnou spokojené a abych byla spokojená i já s ním. A především, mám ho moc ráda!

Vše začalo mou vlastní bylinkovou zahrádkou. Vždy jsem si ji velmi přála a po přestěhování do domku se mi to také splnilo. Bylo tak skvělé mít čerstvé bylinky po ruce a vědět, že je mohu dát také svým malým dětem.

S bylinkami i dnes zacházím stejně jako když jsem začínala a používala je pouze pro rodinu. Pěstuji je přirozeným způsobem, respektuji při tom přírodní cykly, po sběru je zpracovávám co nejdříve a co nejšetrněji. Když nějakou bylinku nakupuji, pečlivě dodavatele prověřuji. Možná jsou to důvody, proč si Herbiana získala srdce nejen mé rodiny, ale i vás ostatních, a mohla se narodit.

Bylinky a rostlinky používám nejen na čaje a pro ochucení, ale jako součást jídel. Pomáhají mi udržovat zdravý jídelníček – přirozenou rovnováhu a rozmanitost ve stravě. Nejraději je kombinuji se základními surovinami, našimi místními nebo již zdomácnělými, občas si však také ráda zaexperimentuji a vyzkouším některé z těch cizokrajných.
Přírodu vnímám jako inspiraci. Hledám v ní pomocnou ruku, když si nejsem jistá. Přijde mi, že člověk při dospívání a snaze začlenit se do společnosti postupně ztrácí své přirozené instinkty, využívá více rozum. Někdy je to ku prospěchu, mnohokrát už se však ukázalo, že lepší systém než příroda nikdo z lidí nevymyslí.
Říká se, že v jednoduchosti je krása. Myslím, že se dá říct, že v jednoduchosti je krása a zdraví. Snažím se, aby náš rodinný jídelníček byl během dne rozmanitý, aby však zároveň v jednotlivých pokrmech nebylo příliš mnoho surovin. Abychom v jeden čas nezatěžovali trávení mnohými metabolickými procesy a sebe náročnou přípravou.

DĚKUJI

Práci s bylinkami se věnuji sama. S ní však souvisí mnoho jiných činností, na které těch pár hodin denně nevystačilo. Pomoc při pěstování rostlinek, zabezpečení dalších surovin, péče o webové stránky, prodej, ekonomika, administrativa a další. Velké díky za pomoc a podporu patří mým přátelům, těm dlouholetým i těm novým, které při své práci potkávám. A především mé rodině, se kterou to všechno dává smysl.